Budowa kanalizacji sanitarnej w Bąkowie

Trwają prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w Bąkowie. Inwestycja, która będzie kosztować blisko 770 tysięcy zł, ma być zakończona we wrześniu.

Prace nad  wykonaniem zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-ciśnieniowej z przepompowniami i odtworzeniem nawierzchni dróg w sołectwie Bąków – Etap I cz.1” realizowanego w ramach inwestycji „Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Gminie Strumień” rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Obecnie budowa infrastruktury kanalizacyjnej zbliża się do końca.  Do dnia dzisiejszego wykonano ciągi kanalizacji grawitacyjnej o długości około 210 metrów oraz rurociąg tłoczny w kierunku Jarząbkowic o długości około 960 metrów. Do połączenia z kanalizacją w gminie Pawłowice pozostało wykonanie około 20 metrów rurociągu tłocznego i zabudowanie nowej studni rozprężnej. Po przeprowadzonych robotach ziemnych odtworzona zostanie uszkodzona i zniszczona nawierzchnia dróg. Już wykonano 680 metrów kwadratowych nowej nawierzchni asfaltowej na ulicy Szerokiej. Aktualnie trwają tam prace porządkowe i wykończenia poboczy.

 Wykonawca, którym jest  Firma Usługowa Marek Podżorski z Wisły, na realizację tej inwestycji ma czas do końca września. Wartość zadania to ponad 768 tys. zł.

Źródło: UM Strumień

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…