Teatr Korez w Strumieniu

Po śląsku, o Śląsku i o Ślązakach! W poniedziałek 23 marca na deskach sceny Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu wystąpi Teatr Korez z Katowic w sztuce „Cholonek”.

"Cholonek" to spektakl o ludziach żyjących pomiędzy. Pomiędzy Polską a Niemcami. Pomiędzy snem a jawą. Pomiędzy tragedią a farsą. Dla Ślązaków i tych którzy Śląska nie rozumieją. Kij w mrowisko śląskich kompleksów, nacjonalizmów i krzywd wobec Polski i Niemiec. Pełen plebejskiego, śląskiego humoru i anegdot znanych wszystkim Ślązakom od dziesięcioleci i powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Spektakl o ludziach posiadających atawistyczny, zwierzęcy dar dostosowywania się do okoliczności, które niesie los, za wszelką cenę starających się przetrwać, nierzadko kosztem własnej godności.

Nikt przed Janoschem i nikt po nim nie potrafił w tak sugestywny sposób opisać losu Ślązaków w XX wieku, ich mentalności, poczucia humoru i zarazem całego tragizmu zawartego w śląskich losach. Przedstawienie, gdziekolwiek nie byłoby grane, od Stuttgartu przez Warszawę po Strzelce Opolskie, wywołuje łzy - łzy śmiechu i łzy wzruszenia.

Spektakl odbędzie się o godzinie 18.00. Bilety w cenie 55 zł dostępne do nabycia w kasie emgoku przy ulicy Młyńskiej 14 w Strumieniu, lub za pośrednictwem przedpłaty na konto Ośrodka Kultury (szczegóły: www.emgok.pl/kontakt). Szczegółowe informacje można uzyskać po numerem telefonu 33 8570 174.

Drodzy rodzice!

Na czas trwania spektaklu Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapewnia profesjonalną, nieodpłatną opiekę nad Waszymi dziećmi w sali zabaw. Aby skorzystać z tej możliwości należy zgłosić taką chęć przy zakupie biletów.

Kawiarenka emgok w holu Ośrodka Kultury będzie czynna na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

UWAGA: spektakl będzie przesunięty na inny termin

 

 

Gdzie i kiedy:

  • data:: poniedziałek, 23 marzec 2020
  • miejsce:: MGOK Strumień

Autor

damiano

Administrator portalu www.strumien.com

Najnowsze ogłoszenia

Doradca klienta

logo-biale
Miejscowość: Pszczyna

Kierowca międzyn. kat.B

cropped-arra-rlogo-01
Miejscowość: Głogów
Cena(PLN): 1
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. More details…